Gotowe elementy na plac zabaw prezentowane w znanych sklepach ogrodniczych jako alternetywa dla rodziców chcących szybko zbudować plac zabaw.

Przydomowy ogródek to nie tylko kwiaty i krzaczki, ale także obszar odpoczynku oraz spotkań z rodziną a także przyjaciółmi. Myśląc o młodszych domownikach, należałoby na posiadanym fragmencie zieleni stworzyć kąt do zabawy. Ogród w oczach malucha to nie tylko miejsce do bawienia, lecz też miejsce, w którym może poznawać przyrodę, cieszyć się przestrzenią i swobodą.

plac zabaw

Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Młodsze dzieci z ochota siedzą w piaskownicy budując zamki z piasku, podczas gdy większe wolą grać w piłkę, chować w skrytkach czy w domku na drzewie.
Urządzenia na plac zabaw pozwalają nam pomyśleć o potomkach i zbudować im bezpieczny ogrodowy plac zabaw. Plac zabaw w ogrodzie winien być położony w miejscu częściowo z cieniem, widocznym z okna czy balkonu. Najlepiej będzie jeżeli ścieżka prowadząca do placu zabaw znajdzie się z daleka od kwietnych rabatek.

W niewielkich ogrodach pojedyncze części terenu zabaw jak np. tunele dla dzieci możemy stawiać na trawniku. Jeśli jednak elementów będzie więcej, a dodatkowo będą pobudzać dzieci do aktywność ruchowej, nalezy zastanowić się nad inwestycją w specjalną nawierzchnię amortyzującą upadek lub tylko wysypać piasek. Teren placu zabaw możemy ograniczyć okrągłym krawężnikiem albo bezpieczną taśmą z surowca sztucznego, która zapobiegnie roznoszeniu się piasku po całym ogródku.

Kusi Cię, aby napisać drobną opinię pod tym wpisem? Nie zapominaj, że każdy komentarz spod linku (http://www.questcm.pl/ale-z-ciebie-czyli-jak-reagowac-na-atak-slowny/) będzie przez nas przejrzany z przyjemnością.

Urządzając plac zabaw dla milusińskich nalezy pamiętać o piaskownicy a także huśtawce. Huśtawki, piaskownice, zabawki na plac zabaw dedykowane maluchom do 3 roku życia tworzy się przede wszystkim z tworzywa sztucznego. Są leciutkie, możemy je w łatwy sposób przesuwać i w razie konieczności zdemontować. Piaskownice zaopatrzone w pokrywę zabezpieczają piasek przed opadami i zwierzętami. Huśtawki powinny posiadać oparcia i uchwyt zapewniające stabilność.

Drewniane place zabaw dla dzieci zrobione są dla troszkę starszych pociech. Dzięki modułowej budowie osobne elementy możemy ze sobą łączyć. Odpowiednim rozwiązaniem może okazać się montaż sznurkowej drabinki do wspinania. Ogrodowy plac zabaw wyposażony w hamak czy też linę z supłami może być również terenem wypoczynku w ciepły dzień. W ofertach znanych marketów budowlanych i sklepów ogrodniczych dostępne są gotowe już zestawy urządzeń ogrodowych, które starczy przywieźć i samemu złożyć.