• Bez kategorii

Powrót do szkoły: w jaki sposób trzeba wyposażyć ucznia podstawówki?

Rok szkolny zbliża się ogromnymi krokami. To już ostatni dzwonek, aby skompletować akcesoria a także sprzęt konieczny potomkowi w szkole. Kajety, podręczniki i dobrze zaopatrzony piórnik są najważniejsze, jednakże warto również pomyśleć o kupnie sprzętu elektronicznego dla potomka.

Jaki plecak zakupić uczniowi podstawówki? W młodszym wieku Kościec maluchów cały czas kształtuje się oraz podatny jest na odkształcenia. Ciężki plecak, którego treść nierównomiernie obCiąża plecy i kark dziecka, może sprawiać, iż wytworzy się u niego wada postawy, a także pojawią bóle głowy oraz pleców. Dobrze zatem zakupić leciutkie tornistry szkolne z usztywnionym oraz wyprofilowanym tyłem. Jego wielkość powinna być dopasowana do wzrostu potomka. Szelki plecaka powinny być dosyć szerokie oraz umożliwiać takie wyregulowanie, żeby tornister przylegał do pleców malucha. Po obu stronach musi posiadać kieszonki i przegródki, dzięki jakim noszone przez dziecko rzeczy będzie można rozłożyć równomiernie.
siedzonko dla dziecka

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Jak radzić sobie z nudą dziecka?

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co
Nowe prawa dzieci

Autor: ZnaneNieznane
Źródło: http://znanenieznane.pl
W plecaku każdego ucznia muszą znaleźć się przede wszystkim podręczniki, zeszyty jak też przybory do pisania. Albowiem same podręczniki bywają ciężkie, pozostałe rzeczy wybierajmy w taki sposób, by nie obciążały niepotrzebnie plecaka. Zamiast zeszytów w twardej okładce kupujmy te w miękkiej, natomiast w piórniku niech się znajdą jedynie najpotrzebniejsze utensylia. Jeżeli szkoła szkoła podstawowa mokotów nie wskazała inaczej, mogą być to: dwa ołówki, strugaczka, pióro, nożyczki, linijka, kredki ołówkowe.

Jeżeli uczniowie nie będą mieć w szkole zagwarantowanego drugiego śniadania, kup swojemu dziecku pojemnik, w jakim będzie mogło nosić do szkoły kanapki i bidon na wodę czy też herbatę.

Możesz również polubić…