• Bez kategorii

Jak odpowiednio zaplanować maluchowi czas w trakcie ferii czy wakacji? Co warto wiedzieć?

W ciągu tygodnia, gdy maluch żyje według grafiku zdeterminowanego przez zajęcia szkolne i pozaszkolne, nie ma okazji, by się nudzić. Sytuacja może się odmienić w trakcie okresu wakacyjnego czy ferii, szczególnie gdy nie nie mamy w planach wyjazdu. Basen, kino a może spektakle dla dzieci? Opcji, jak zaplanować dziecku czas jest sporo. Niestety rodzice z reguły idą na łatwiznę i pozwalają maluchom na spędzanie długich godzin przed telewizorem czy monitorem komputera.

plac zabaw dla dzieci

Autor: Poul-Werner Dam
Źródło: http://www.flickr.com
Nie chodzi, co oczywiste, o to, by bajki czy gry komputerowe odrzucić w ogóle, ale o to, by je odpowiednio ograniczyć. Przede wszystkim należy rozpocząć od tego, że wskazany jest ruch i aktywność na świeżym powietrzu. Jeśli jest zima, namówmy dzieciaki do wyjścia na sanki. A może w okolicy znajduje się wyciąg narciarski? To z pewnością genialny moment, by nauczyć naszą pociechę jazdy na nartach. Lodowisko i łyżwy to także bardzo dobra alternatywa. W lato warto pomyśleć o wypadzie na pobliską plażę, nad jezioro czy rzekę. Wspólnie ze znajomymi możemy zarządzić wspólny mecz piłki ręcznej czy siatkówki. Dorośli kontra dzieci? Czemu nie! Maluchy zdecydowanie będą miały frajdę.

dzieci w strojach piłkarskich

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
A co jeśli pogoda nie jest sprzyjająca? Zdarza się i tak, że miesiące letnie są bardzo deszczowe, a zima nie zapewnia warunków do narciarstwa czy zjeżdżania na sankach. W takiej sytuacji rodzice powinni uaktywnić dzieci w zaciszu domowym.

Dodatkowe treści w kontekście niniejszego tematu również są niebanalne – więcej pod tym linkiem (https://a2clinic.pl/wytyczne-dla-pacjentow/). Kliknij więc tu i zobacz, że to prawda.

Wypada zaopatrzyć się w edukacyjne gry planszowe, które zachęcają do logicznego myślenia, uczą, a jednocześnie bawią. Zdecydujmy się na czynności rozwijające kreatywność (na urodziny może spektakle dla dzieci). Świetnym pomysłem może być wspólne gotowanie czy rysowanie. W sklepach papierniczych kupić można liczne gadżety, które przydadzą się do domowych prac artystycznych i rękodzielniczych, przykładowo drewniane szkatułki czy skarbonki, które dziecko może dowolnie ozdabiać i dekorować. Gdy pogoda jest do niczego można pomyśleć o wyjściu do kina czy teatru. Szczególnie dobrze jest zdecydować się na spektakle dla dzieci, które przecież przygotowywane są z myślą o oczekiwaniach dzieci.

Możesz również polubić…