Szkolenia zamknięte oraz otwarte – którą opcję? Wady i zalety

Szkolenia są niezwykle ważną kwestią w działalności każdej firmy. Za ich pomocą pracownicy ciągle podnoszą swoją wiedzę, a przedsiębiorstwo może doskonale się rozwijać. Często pada pytanie, czy szkolenia jest w ogóle przydatne. Odpowiedź jest z pewnością twierdząca. Pracownicy zapoznają się z nowymi metodami wykonywania swoich obowiązków, dzięki czemu zwiększą swoje umiejętności.

szkolenie
Dodatkowo nauczą się odpowiedniego kontaktu z klientami, co z pewnością sprawi, że łatwiej zdobędą nowych zamawiających. Prócz tego szkolenia pomagają w integracji załogi, z kolei dobra atmosfera jest bardzo pomocna w przynoszącej efekty pracy. Na rynku odnajdziemy szkolenia otwarte oraz zamknięte. Czym się różnią? Po pierwsze szkolenia otwarte są dostępne dla osób z różnych firm i branży. Z pomocą tej różnorodności, firmy ubezpieczenie hotelu mogą wymieniać się doświadczeniami.

Zdecydowanymi zaletami tego rodzaju szkoleń jest dokładnie wspomniana wymiana doświadczeń, jak również nabycie umiejętności kontaktów międzyludzkich. Takie spotkania wzmacniają kreatywność, a atmosfera sprzyja nauce. Oprócz tego poznajemy działanie różnych firm, zawiązujemy też nowe kontakty biznesowe. W dodatku szkolenia otwarte sprawiają, że tematyka jest szeroka oraz różnorodna. Jeżeli z kolei chodzi o koszty, szkolenie otwarte – polecana firma – jest bardziej opłacalne, gdy wysyłamy 1 pracownika.

Chociaż takie spotkania mają wiele zalet, istnieją również złe strony. Gdy firma chce poznać jednoznaczne zagadnienia, szkolenia otwarte mają być zbyt szerokie. Warto pamiętać, że każdy uczestnik ma inny poziom wiedzy. Tego typu szkolenia nierzadko odbywają się z dala od miejsca pracy, wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Szkolenia zamknięte są natomiast dostępne dla konkretnej grupy pracowników. Dotyczą one zazwyczaj jednego zagadnienia, jest ono rozkładane na czynniki i dokładnie przedstawione.

Szkolenie biznesowe

Autor: Silicon Beach Training
Dobierając ten typ szkoleń możemy zatrudnienia konkretnego trenera, natomiast materiały są dostosowywane do potrzeb firmy. Nie ma problemów z dopasowaniem pasujących dat, a w przypadku, gdy szkolenie organizowane jest dla wielu osób, koszty są mniejsze.Złą stroną szkoleń zamkniętych jest z pewnością brak możliwości wymienienia się doświadczeniami. Jeżeli natomiast spotkanie przeprowadzane jest w siedzibie firmy, pracownicy mogą mieć problem z prawidłowym skupieniem się.

Każdy typ szkolenia ma swoje wady i zalet, jednak z pewnością posyłanie pracowników na tego typu wydarzenia jest bardzo ważne, rozwijają oni bowiem nie tylko siebie, lecz także – a może nawet głównie – firmę.