Które dzieciaki mogą liczyć na miejsce w przedszkolu?

W tym roku rekrutacja do przedszkoli odbywać się będzie w maju. Na początku trzeba złożyć wniosek razem z dokumentami, jakie potwierdzają, że dziecko spełnia wymagane kryteria.
Potem sprawdzić trzeba wyniki kwalifikacji do przedszkola.

malowanie

Autor: Max Braun
Od tego roku nasze prawo każe przyjąć w regionie zamieszkania wszystkie chętne dzieciaki w wieku 3-6 lat. Każde dziecko zagwarantowane ma mieć miejsce w przedszkolu oddalonym od miejsca zamieszkania maksymalnie o trzy km. Jeśli odległość ta będzie bardziej znacząca, gmina będzie zmuszona zapłacić za dojazdy opiekunom. Należy przypomnieć, że zniesiony jest przymus szkolny dla sześciolatków. Dzieci zostają zatem w przedszkolach. W związku ze zlikwidowaniem gimnazjów, jest konieczność stworzenia nowej sieci szkół. Potrzebne też jest przekształcenie mnóstwa placówek. Po zatwierdzeniu sieci szkół będzie wiadome ile uda się wygospodarować miejsc dla sześciolatków. Będzie to miało wpływ na ilość miejsc dla trzy -latków w przedszkolach. Jeśli będzie brakować miejsca w przedszkolach publicznych, to gmina będzie musiała dofinansować niepubliczne przedszkola, jakie wtedy zorganizują brakujące stanowiska dla przedszkolaków.

Jeśli poszukujesz interesujących danych na ten temat, to starannie przeczytaj oryginalny serwis www (http://www.klinikajurajska.pl/), który posiada godne uwagi informacje.

Jeśli interesuje Cię rekrutacja do przedszkola Wrocław 2018, musisz śledzić wszystkie ogłoszenia, aby nic nie umknęło twej uwadze.

Punkty otrzymają dzieciaki, których obydwoje rodzice pracują albo prowadzą gospodarstwo rolne lub swą firmę. Trochę mniej punktów otrzyma dziecko, którego jedynie jeden rodzic pracuje. Dziecko, jakie posiada rodzeństwo, chodzące do tego samego przedszkola albo szkoły.

Niezależnie od kryteriów punktowych na miejsce w przedszkolu mogą liczyć najpierw dzieciaki z rodzin wielodzietnych, z niepełnosprawnością lub które posiadają rodzica niepełnosprawnego. Także na miejsce w przedszkolu mogą mieć nadzieję dzieciaki wychowywane samotnie przez ojca lub mamę. Również na miejsce w przedszkolu mogą liczyć dzieci z rodzin zastępczych.