• Bez kategorii

Jaki musi być odpowiedni tornister dla pierwszaka?

Kiedy kupujemy dziecku wyprawkę do szkoły, musimy wziąć pod uwagę takie kwestie jak zeszyty, ćwiczenia, oraz ołówki flamastry czy piórnik. A to wszystko najlepiej byłoby ponadto zapakować do jakiekolwiek torby.
Zależnie od wieku dziecka, moglibyśmy nabyć albo plecak, bądź to tornister.

tornistry

Autor: Tzuhsun Hsu
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie jeśli potomstwo jest nieco starsze i posiada już kilkanaście lat, to najskuteczniejszym rozwiązaniem byłby plecak. Jeżeli jednak nasze potomstwo ma zaledwie parę lat, to o wiele lepszym rozwiązaniem mogłoby być zakup kompletna wyprawka dla noworodka sklep tornistra. Powinniśmy jednak wiedzieć, że powinny one mieć właściwe cechy, ponieważ jeżeli nie będziemy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach, możemy wyrządzić swemu dziecku wielką krzywdę do końca życia. To niezwykle ważna sprawa, gdyż lekarze alarmują, że nieodpowiednio wybrany tornister zagraża wywołaniem wad postawy, pomniejszenie pojemności płuc, może także spowodować bóle głowy czy też kręgosłupa i powodować mrowienie rąk.
telewizor

Autor: skippyjon
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu dobry model tornistra powinien mieć właściwy kształt, być niezbyt ciężki oraz być dopasowany do wzrostu dziecka. Niezwykle istotne jest również to, że tornistry muszą być odpowiednio zapakowywane i dobrze noszone. Od kilku lat słyszy się słuszne opinie mówiące o tym, że idealny tornister dla pierwszoklasistów musi mieć odpowiednio usztywnioną tylną część, ponieważ ułatwia ona zachowanie właściwej postawy. Trzeba jednak pamiętać, że tornister nie może okazać się za ciężki a i potomstwo nie powinno się przeciwko tego typu torbie buntować.

A jest to niestety możliwe, gdyż pierwszaki przekonują, że tornister jest dla nich zbyt dziecinny. Odpowiednie tornistry powinny mieć też zewnętrzne kieszonki na drugie śniadanie i mieć zamontowane światełka fluorescencyjne.

You may also like...