• Bez kategorii

Jak wybrać prawidłowo dopasowany plecak na różnego rodzaju wycieczki?

Przed dokonaniem wyboru należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jedziesz na krótką wycieczkę, czy też raczej na większą wyprawę. Istotne jest także to, co chcesz ze sobą zabrać.
Sprzedawane w marketach plecaki można dzielić na kilka kategorii, które cechują ilość zabieranych przedmiotów.

Te kategorie to: ultralekka, minimalna, lekka i delux. Znajomość tego typu podziału i funkcjonalności poszczególnych plecaków może niezwykle pomóc w odpowiednim rozkładaniu wagi i komfortu właściciela plecaka. Ponadto niezwykle ważną sprawą jest odpowiednie dopasowanie plecaka do rozmiarów swojego organizmu. Należałoby zatem przy wyborze plecaka wiedzieć, jak będzie on układać się na plecach. Prawie wszystkie produkowane aktualnie plecaki posiadają zamontowany po wewnętrznej stronie stelaż. To dzięki niemu przylegają one niezwykle prawidłowo do pleców oraz znakomicie dostosowują się także do kształtu ciała. Poprawiają równocześnie balans i zdecydowanie pozytywnie wpływają na wygodę podczas użytkowania.
apartamenty

Autor: Ghelamco Poland
Źródło: Ghelamco Poland
Nie należy mówić, że takie właściwości są po prostu przydatne podczas różnych górskich wycieczek, początkowych wypraw po niezbyt równym obszarze lub wycieczek na narty. Bez względu na dobrany model plecaka, warto także wziąć pod uwagę reguły mówiące o tym, że 70-80% całkowitego ciężaru powinno opierać się na miejscu, w którym będzie utrzymywany w sposób najskuteczniejszy, czyli na naszych biodrach.

W tego typu sposób lepsze rozłożenie ciężaru umożliwiają w wielu plecakach systemy nośne z miękkimi materiałami. Ich posiadające wypełnione przy pomocy gąbki ukształtowane szelki naramienne, szlufki regulujące wysokość całego mechanizmu nośnego, albo paski piersiowe oraz wypełnione za pomocą gąbki pasy biodrowe.

Możesz również polubić…