• Bez kategorii

W jakiej sytuacji i w jaki sposób trzeba zmiękczać światło?

Wszyscy kojarzymy urocze fotki niemowląt. Moda na tego typu fotografie została spopularyzowana w Polsce już jakiś czas temu – znaczna ilość fotografów proponuje swoim klientom zrobienie zdjęć noworodków czy niemowląt.
Gdy pojawia się kolejny członek rodziny, to każdy z nas staje się olbrzymim miłośnikiem aparatu fotograficznego, który każdy posiada w każdym przypadku w ręku.

przyjęcie

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com
Fotografujemy wszystkie uśmiechy, grymasy, kroczki, urocze minki czy też istotne dla naszego brzdąca chwile. I tak duża część takich zdjęć jest fotografiami do tzw. szuflady, gdyż będziemy sięgać po nie głównie z sentymentu. Można by to jednak zmienić oraz utworzyć takie zdjęcie, które będzie niezapomnianą pamiątką dla potomków. Wystarczyłoby tylko we właściwy sposób wykorzystać światło oraz dobrze zaplanować taką scenę. Jeśli zainteresowała Cię tego typu fotografia niemowlęca Warszawa jest miejscem, w którym znajdziesz świetne atelier zajmujące się wykonywaniem specjalistycznych sesji fotograficznych.
Podczas takiej sesji niezwykle istotny jest także sprzęt zdjęciowy.

Jeśli zaintrygowała Cię ta strona, szybko sprawdź link banery dekoracyjne do kościoła a dowiesz się znacznie więcej informacji, które bez wątpienia wywołają na Twojej twarzy szeroki uśmiech.

Co poniektórzy fotografowie używają jasnych, stałoogniskowych obiektywów. W tego typu fotografii najbardziej istotne jest światło. Najlepsze jest naturalnie światło słoneczne. Każdy z nas posiada okno i właśnie z niego powinno się korzystać fotografując dzieci. Aby zdjęcie posiadało swą naturalną połyskliwość, należy nasze dziecko ustawić bokiem do okna, natomiast z innej strony odbić światło za pomocą blendy.

Jeśli jej nie posiadamy, to moglibyśmy rozłożyć dla przykładu chociażby białe prześcieradło, które wykona doskonale rolę powierzchni odbijającej oświetlenie i wypełni naturalne cienie powstałe na twarzy. Jeśli jednak okno jest pełne silnego słońca, które daje ostre kontrastowe światło, to powinniśmy je zmiękczyć wieszając na oknie prześcieradło albo biały prześwitujący koc.

You may also like...