• Bez kategorii

Na co uważać zakupując tornister dla dziecka?

Przygotowanie naszego dzieciaka, aby poszło do szkoły jest realnym wyzwaniem. Pierwsze dni w nowej placówce są to stresujące chwile nie tylko dla dziecka, ale także dla jego opiekunów.
Tornister jest to typ usztywnionego plecaka.

furby

Autor: Richard Elzey
Źródło: http://www.flickr.com
Jest on wykorzystywany nie jedynie przez studentów i uczniów, ale również stosują go żołnierze w wojsku. Opiekunowie kupując tornister dla swego dziecka powinni niezwykle porządnie namyśleć się nad jego zakupem pozostawiając dziecku tylko wybór w odniesieniu do wyglądu. Tornister powinien być lekki oraz pakowny. Kręgosłup w szkolnym wieku ciągle się rozwija i niezwykle łatwo można go skrzywić. Niezwykle ważne jest to, aby ramiączka tornistra były regulowane. Musi być on wygodny oraz nie może w jakimkolwiek miejscu uwierać dziecka. Każdy rodzic także musi zatroszczyć się o to, żeby dziecko nosiło tornister na obu ramionach. Niezwykle często spotyka się Dzieciaki, które noszą swe tornistry jedynie na jednym ramieniu i nie zdają sobie sprawy jak niezwykle zły wpływ może posiadać to na ich zdrowie. Taki nieodpowiedni nawyk doprowadzić może do niezwykle wielu szkód.

jazda konna

Autor: Shannon Veerkamp
Źródło: http://www.flickr.com
Tył tornistra powinien być usztywniony w takie sposób, żeby przedmioty twarde nie wbijały się naszemu dziecku w plecy. Powinien on również przywierać równo do pleców. Jest to bardzo ważne, gdyż ma to duży wpływ na rozwój kręgosłupa dzieciaka. Niezwykle korzystnym rozwiązaniem może być tornister na kółeczkach. Doskonale odciąża on kręgosłup i dodatkowo dziecko może go wykorzystać jako walizkę w podróży. Taki tornister musi maksymalnie ważyć 3 kg razem z zawartością.

Przypadł Ci do gustu ten artykuł? Zatem zapewne masz chęć poczytać coś jeszcze. Jeżeli tak, to wejdź w poniższy link i idź do źródła (http://www.ipschool.pl/learning/ips-music-school/). Przyjemnego czytania!

Dzisiaj dziecko w szkole ma bardzo wiele podręczników oraz innych przedmiotów, które musi nosić każdego dnia do szkoły.

Co poniektóre ze szkół wprowadziły wagi, żeby były na niej ważone tornistry wychowanków. W wypadku, gdy waga będzie przekroczona, uczeń zostawić może kilka przedmiotów w szafce szkolnej, która jest do takiego celu szczególnie przystosowana.

You may also like...