Niejeden rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że najważniejsze zadanie naszego brzdąca to uczyć się, by za kilkanaście lat żyło mu się lepiej

Znaczny procent rodziców, którzy wychowują już dzisiaj dzieci, pamiętają ciężkie lata komunizmu. Wobec tego dla swych pociech pragną innego życia.

Lekkostrawne święta

Autor: Dafi
Źródło: Dafi
ebook

Autor: bfishadow

Edukacja jest istotna dla każdego, kto ma ochotę się rozwijać. Brzdące po prostu nie zdają sobie z tego sprawy. Nie pojmują, że ciężka praca oraz nauka później zaprocentują. Nie pojmują, że dzięki temu łatwiej będzie im w przyszłości znaleźć pracę. To z reguły rodzice muszą zatroszczyć się o to, aby ich latorośle mogły się uczyć już od przedszkola. Nie bez przyczyny mówi się przecież, że czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Najlepsze w tym wszystkim wydaje się być to, że umysł smyka jest niezwykle chłonny. Może on uczyć się choćby przez zabawę i wszystko zapamiętywać w szybkim tempie. Dlatego warto zapisać malucha na angielski. Ten język przyda mu się zawsze — w podróżach i w pracy. Dzisiaj popularny staje się także chiński. Trzeba to też rozważyć. Trzeba też uważnie obserwować naszego smyka. Jeśli przykładowo przejawia zdolności matematyczne, to powinniśmy go posłać na kółko matematyczne. Jeśli lubi zajmować się zwierzakami, to może trzeba pomyśleć o dodatkowych zajęciach z biologii. Nieważne w sumie, kim zostanie nasza pociecha w przyszłości — może weterynarzem albo astronautką.

Ważne, abyśmy wierzyli w swoje dziecko i stale je wspierali. Trzeba także inwestować w jego przeróżne idee i zajęcia. Dajmy mu popróbować różnych rzeczy, nawet gdyby z niektórych miało później zrezygnować.