• Bez kategorii

Życie zazwyczaj nie bywa usłane różami i nasze relacje z kierownikiem mogą nas doprowadzać do szewskiej pasji

Niestety czasami jest tak, że nie możemy wytrzymać w pracy. Przyczyn może być niestety kilka.
Niektórzy mają pracę idealną. Po prostu wszystko im odpowiada: miejsce pracy, szef, godziny pracy, ludzie z pokoju, obowiązki i nawet wynagrodzenie.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service
Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu osób jest zapewne niewiele, ponieważ cuda rzadko się zdarzają.

Jeżeli chciałbyś przeczytać większą ilość wiadomości na rozpatrywany tutaj temat, to bardzo zalecamy ten serwis (https://platek-wspolnicy.pl/uporczywe-nekanie-stalking/) – kliknij oraz sprawdź, czy przykuła Twój wzrok.

Wiele jest jednak ludzi, którzy powtarzają, że minusy ich pracy są na tyle nieirytujące, że mogą sobie z nimi jakoś poradzić. Niekiedy jednak sytuacja staje się tak bardzo okropna, że należy pomyśleć o odwrocie. Najmądrzejszym wyjściem będzie wówczas szukanie nowej posady. Gdy już ją znajdziemy, to w dotychczasowym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono ciągnąć się nawet do trzech miesięcy (zależnie od tego, ile lat tam przepracowaliśmy). Jednakże można zaproponować szefowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Jest to najlepsze wyjście dla ludzi, którym się śpieszy lub dla tych, którzy nie są w stanie już znieść siedzenia w znienawidzonym miejscu. Dobrze będzie zasugerować szefowi jakąś konkretną datę. Może, ale w ogóle nie musi się on z nią zgodzić. Powinniśmy jednak dążyć do kompromisu. Możemy przykładowo zaoferować, że w czasie, kiedy będziemy jeszcze obecni w firmie, wyszkolimy nową osobę na swoje stanowisko. Powinniśmy wówczas też zużyć nasz zaległy urlop.

Istotne wydaje się być to, żeby zdawać sobie sprawę, że takie porozumienie musimy zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w żadnym wypadku nie mają mocy prawnej.

You may also like...