Lean manufacturing – jak przyspieszyć procesy i poprawić ich wydajność w firmie?

Metoda ta polega na tym, by w procesie fabrykacji skupić się na wykluczeniu obszarów, gdzie następuje marnowanie zasobów zakładu. Z kolei kierownicy którzy lubią matematykę, do usprawnienia procesów produkcji mogą spożytkować sposoby matematyczne wyrażone w metodzie Six Sigma, (tzn. dzięki analizie statystycznej w procesie technologicznym można dopuścić co najwyżej sześć odchyleń od przewidzianego standardu). Metoda ta składa się z wielu poziomów wtajemniczenia – ostatnim poziomem jest szkolenie six sigma. Jest ono jest przeznaczone dla przywódców zespołu.

szkolenie

Autor: Heinrich-Böll-Stiftung

Bardzo istotne jest na przykład, by pracownicy danej firmy byli w jak największym stopniu zintegrowani ze sobą, dzięki czemu ich wspólna praca będzie bardziej efektywna. Generalnie zatrudnieni we wszelkich firmach muszą być na bieżąco z rozwojem określonej dziedziny, a więc jest konieczność ciągłego douczania się. Pracownicy powinni również zyskać zdolności konieczne do skutecznego działania w sferze biznesu. Do tego celu stworzono różnorodne rodzaje szkoleń, w których uczestniczą zatrudnieni. Przykładem są szkolenia lean, w ostatnich latach zdobywające sporą popularność.

szkolenie pracowników

Autor: NAVFAC

Podyplomowe studia z zakresu w/w umiejętności łączyć winny elementy tradycyjnych studiów podyplomowych – to znaczy powinny zawierać wykłady oraz ćwiczenia razem z nauczaniem poprzez praktykę – to znaczy naukę akademicką uzupełniać winny rozmaitego typu warsztaty a także symulacyjne gry. Wskazane są także przedsięwzięcia optymalizacyjne w praktyce – zatem odwiedziny w przedsiębiorstwach. Adresatami szkolenia Six Sigma są: osoby zarządzające firmami lub produkcją, specjaliści ds. planowania, rozwoju, trenerzy, absolwenci studiów inż/lic/mgr. Autor www.abk.pl Obecne firmy mają zwykle niezwykle konkretnie wytyczone zadania.

Do osiągnięcia większego rezultatu obowiązkowe jest jednak zdobywanie zdolności w sposób stopniowy, poprzez realizowanie kolejnych pomniejszych projektów. Kierowanie projektami to dziedzina, którą obecnie interesuje się każdy właściciel firmy, który pragnie rozwijać swój biznes i osiągać dobre rezultaty. Przydatne w tym bywają rozmaite szkolenia, do jakich zalicza się 6 sigma. Szkolenie to dzieli się na poszczególne części, których nazwy są nawiązaniem do symboliki wielobarwnych pasów w sztukach walki.

Szkolenie dla firmy

Autor: Wheeler Cowperthwaite

Celem takich studiów jest przekazanie wszechstronnej wiedzy, jak również kształtowanie postaw jak też umiejętności pomocnych w codziennej pracy.

Plan studiów obejmuje z reguły bloki tematyczne powiązane z najbardziej popularnymi ideami zarządzania: lean manufacturing szkolenia i Six Sigma szkolenia. Każdy przedsiębiorca wdrażający w swojej firmie szkolenia czyni to z konkretnego powodu. Często chodzi o powodzenie obecnie wdrożonego projektu. Niejednokrotnie jednak skutki przeprowadzenia szkoleń są bardziej długotrwałe, bowiem wiadomości pozostają. Na przykład szkolenia six sigma mają taki długotrwały charakter, co jest ich niewątpliwą zaletą. Z tej przyczyny zdobywają one coraz większą popularność także na terenie Polski gdzie właściciele firm biorą przykład ze swoich kolegów z zagranicy. Następstwa takich przedsięwzięć zwykle są bardzo pozytywne także z uwagi na to, że organizacją tego typu szkoleń zajmują się tylko specjaliści z dużym doświadczeniem.