• Bez kategorii

Niesamowity sukces normalnej zabawki. Czemu ta bajka i ta postać są tak bardzo popularne, co ma na to wpływ?

Najmłodsi uwielbiają bajki, niezwykłych bohaterów, którzy są wyposażeni w nadprzyrodzone umiejętności. Czasem jest to heros, a czasami zwyczajny, ale jakże piękny koń. Tego typu postacią jest z pewnością my little pony, a możemy obejrzeć w animowanym serialu, który jest podrukowany przez Hasbro Studio w USA. Serial opiera się na serii zabawek, które zdobyły ogromną sławę.

zabawka My Little Pony

Autor: JD Hancock
Źródło: http://www.flickr.com
Serial doceniany jest za rzeczy humorystyczne oraz uczenie przez zabawę. Choć faktem jest, iż został stworzony dla małych dziewczynek, to równocześnie zdobył też duże grono amatorów w wieku nastoletnim, a nawet studentów, zwłaszcza mężczyzn. Niektórych może zastanawiać powodzenie w tego typu grupie wiekowej, ale powodami takiego nieoczekiwanego zainteresowania są wyraźne sylwetki, wspaniałe zaprojektowane, wyrazisty styl animacji opartej na znanym programie Adobe Flash.

To zagadnienie jest dla Ciebie atrakcyjne? To przejrzyj również podobne źródła (https://varsovia.edu.pl/), zawierające nie mniej wciągające dane na ten wątek.

maskotka My Little Pony

Autor: Ben Scholzen
Źródło: http://www.flickr.com

Istotne są również motywy, które zostały docenione przez starszych widzów. Poza tym, poszczególne elementy programu stały się składowa popularnej obecnie kultury remiksu i zapoczątkowały wielu różnych memów internetowych. Równocześnie w identycznym sensie zrobione zostały przez koneserów próbki muzyczne czy opowiadania fan fiction. Jak więc prezentuje sięfabuła tej bajki, skoro cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem. Twilight Sparkle to młody jednorożec, który kocha magię i stara się zgłębić tą wiedzę. Ma ku temu talent, ponieważ uczy się pod okiem księżniczki Celestii, rządzącej królestwem – Equestrią. W wykonywaniu obowiązków i powinności młodej adeptki magii wpiera mały smok Spike. W końcu jednakowoż nadchodzi czas na poznanie najbardziej niezbędnej magii, czyli magii przyjaźni.

W tym celu księżniczka posyła podopieczną do miasteczka Ponyville, w którym Twilight ma za zadanie znaleźć sobie przyjaciół i uczyć się o przyjaźni tak, aby przynajmniej raz w tygodniu napisać w raporcie, o zdobytej w ten sposób wiedzy. Od czasu do czasu staje również do walki z siłami ciemności, a są nimi m.in. Księżycowa Czarownica, Discord czy Królowa Podmieńców Chrysalis. W czasie walki z nimi wykorzystuje nie tylko własną wiedzę, lecz także tak zwane Klejnoty Harmonii czy magię przyjaźni. Po czasie nauki w Ponyville, Twilight dzięki stworzeniuswojego pierwszego zaklęcia przemieniła się w alikorna i stała się księżniczką. Jak widać więc, my little pony to nie jest zwykła bajka, płynie z niej morał. Więcej na ten temat: zabawkowe kucyki My Little Pony.

You may also like...