• Bez kategorii

Karmienie piersią a stosowanie nowoczesnych wynalazków -dowiadujemy się co wybrać?

Od jakiegoś czasu, w związku z pojawieniem się nowych trendów dotyczących wychowywania dziecka, niezwykle dyskusyjnym tematem jest karmienie piersią. Jest to coś, co towarzyszy matkom od tysięcy lat, jednakże to właśnie we współczesnych czasach toczy się bardzo wiele dyskusji dotyczących tego, w jaki sposób, jak długo oraz gdzie powinno się, a gdzie absolutnie nie należy karmić piersią naszego malucha.

dziecko, niemowlę

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com
Trudno zaprzeczyć, iż mleko matki jest niezmiernie wartościowe dla noworodka, dostarcza mu wszystkich niezbędnych wartości odżywczych, a dodatkowo wpływa na jego system odporności. Istnieje bardzo wiele badań naukowych, które zdecydowanie potwierdzają znaczenie karmienia piersią dla późniejszego rozwoju i zdrowia dziecka. To właśnie z uwagi na tego rodzaju odkrycia obecny świat stara się jak najbardziej odpowiedzieć na potrzeby świeżo upieczonych matek. Pracodawcy coraz częściej umożliwiają kobietom, które nie interesuje laktator ręczny, organizowanie sobie co kilka godzin przerwy w pracy w celu nakarmienia dziecka, o czym możesz przeczytać- zobacz info. Różnego typu miejsca publiczne takie jak restauracje, baseny czy nawet stacje benzynowe wydzielają specjalną przestrzeń, w której kobieta może w odosobnieniu i spokoju usiąść i zaspokoić głód swojego malucha. Nowoczesne wychowanie oraz tak zwane rodzicielstwo bliskości duży nacisk kładzie na to, iż ich zdaniem smoczki dla dzieci negatywnie wpływają na kształtowanie ich uzębienia. Osoby wyznające ten nurt proponują, aby zaspokajać naturalną potrzebę ssania dziecka właśnie poprzez przystawienie go na chwilę do piersi. Jeżeli w danej sytuacji nie jest ono głodne, po prostu po kilku minutach przestanie ssać i się wyciszy.

Niemowlak ze swoją siostrą

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Co wobec tego powinny zrobić matki, które nie mają możliwości codziennie co parę godzin karmić swojego malucha? Z pewnością nie powinno nas to martwić. Jeżeli nasza praca lub tryb życia nie pozwala na to, abyśmy ciągle były przy dziecku i mogły je regularnie karmić piersią, to nie znaczy, że jesteśmy złymi matkami. Wszystko zależy wyłącznie od naszego podejścia. Prawdą jest, iż obecna technologia przychodzi nam z pomocą, i to właśnie po to został stworzony laktator ręczny, abyśmy mogły na spokojnie przygotować dziecku pokarm na czas kiedy akurat będzie ono np. tylko pod opieką męża, bo my będziemy w pracy. Jeżeli chodzi zaś o wspomniane smoczki dla dzieci, to badania ich dotyczące są bardzo podzielone.

Czy posty zaprezentowane na danej stronie (https://www.sweet-home.pl/34,Torty-dla-dzieci-2.html) ogólnie Cię uszczęśliwiły? Sądzimy, że tak. Ale, jeśli pragniesz więcej, to kliknij tu.

Nie da się jednoznacznie stwierdzić jaki wpływ ma ssanie smoczka na kształtowanie się zębów dziecka, dlatego w tym temacie powinnyśmy kierować się naszym instynktem. Jeśli obawiamy się używania smoczków i możemy zastępować go piersią, wówczas powinnyśmy z tego skorzystać. Jeżeli natomiast sądzimy, iż nasze dziecko zwyczajnie potrzebuje gumowego smoczka, bo on go najlepiej uspokaja, to się na niego zdecydujmy.

Należy pamiętać, iż niezależnie od tego, co mówią kolorowe pisma i poradniki dla matek, to kobieta wie najlepiej co jest najlepsze dla jej dziecka. Kwestia, czy karmimy swoje maleństwo piersią, czy też podajemy mu mleko z butelki w żaden sposób nie decyduje o tym, czy jesteśmy lepszymi czy gorszymi matkami. Jest to nasza osobista decyzja, do której mamy całkowite prawo i właśnie tym powinnyśmy się kierować.

You may also like...