• Bez kategorii

Czapka dla malca – kiedy niezbędna?

To czy ją zakładać oraz kiedy, sprawia zwykle wiele emocji – w szczególności wśród naszych babuń. Bywa, że sugerują, ażeby maluch nosił ją nawet w cieplutkim domu.

Jest bardzo istotnym elementem konfekcji każdego niemowlaka. Ta „wysoka pozycja” jest zrozumiała – przez głowę osesek może stracić aż 40 proc. ciepła. Swoją pierwszą czapeczkę berbeć otrzymuje już jako noworodek. Warto też kierować uwagę na to, by dobierać czapeczkę stosownie do aury, aby z kolei nie przegrzać maluszka. Kiedy więc zakładać, czapki dziecięce a kiedy nie?
czapki dziecięce

Autor: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli dziecko nie ma jeszcze skończonych 3 miesięcy, leciutkie bawełniane nakrycie główki jest obowiązkowe bez względu na pogodę jak też porę spaceru.

Jeżeli opisywany artykuł jest według Ciebie interesujący, świetna strona (https://copyline.pl/kontakt/) na pewno także będzie warta Twojego zainteresowania, ponieważ odnajdziesz tam podobne wiadomości.

Idzie o to, ażeby nie narażać dzidzi na przeciągi zaś w konsekwencji na przeziębienie. Aczkolwiek starszemu oseskowi można nie nakładać czapki – jeśli ocenisz, iż będzie mu w niej zbytnio gorąco. Najlepiej selekcjonować naturalne tkaniny. Bardzo dobrze sprawdza się bawełna, bo jest nie tylko miękka, ale również przewiewna oraz nie powoduje alergii. Jeśli zdecydujemy się na czapeczkę z wełny, dobrze jest wpierw sprawdzić, czy nie będzie szkraba „gryzła” w uszy.

Kiedy czapeczka jest trochę chropawa, na zimowy spacerek możemy pod nią założyć drugą – lekką, z bawełny – ażeby ochraniała przed nieprzyjemnymi odczuciami. Nabywając czapkę dla bobasa, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim względy praktyczne – falbanki, choć wyglądają fantazyjnie, mogą być niezwykle niekomfortowe – super czapeczki dziecięce.

Kiedy szkrab leży w wózeczku, mogą go drażnić, jako że mogą zasłaniać mu widok bądź drapią w szyję.

Poszukujesz kolejnego tekstu na prezentowany tutaj temat? Jeżeli tak, to ten wyczerpujący tekst (http://www.varsovia.edu.pl/prywatna-szkola-podstawowa/) na 100% także uznasz za zajmujący.

Okrycie główki na zimę powinno dobrze otulać uszy oraz czoło przed zimnem.

You may also like...