• Bez kategorii

Polska jako kraj zmian. Zmienia się, ale wolno, ważne, że na lepsze.

Ci, co nie chcą widzieć przemian nigdy ich nie będą widzieć, nie będą ich chcieli zobaczyć nawet, gdy ukaże się im je w powiększeniu. Kto nie chce zobaczyć, że coś się zmienia zawsze będzie mówił: „że jest takie same dziadostwo”. Niestety, taka jest natura ludzka, nie da się jej odmienić. Na szczęście większość z nas dostrzega nawet najbardziej drobne zmiany w publicznej przestrzeni, a takowe zaszły w Polsce przez ostatnie kilkanaście lat.

dziewczynka na zjeżdzalni

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com
Dla jednych będzie to zasługa obalenia komunizmu, dla innych pożyczek z zachodu, a jeszcze dla innych dofinansowań z Unii Europejskiej. Nieważne, każde uczciwe źródło finansowania, jakie ma wpływ na odmianę zastanej rzeczywistości na bardziej korzystną dla życia zasługuje na uznanie. Gdyby bowiem wchodzić w te wszystkie źródło finansowania artykuł stałby się bardziej niż nudny (no chyba, że ktoś lubi same liczby). Najważniejsze jest bowiem to, że choć mamy ciągle zaniedbania w każdej sferze, a wiele podwórek stale się prezentuje jak z koszmaru, to dużo rzeczy w przestrzeni miejskiej udało się zmienić.

Przede wszystkim: drogi. Mamy ich coraz więcej, choć stale zbyt mało. Kto jednakowoż podróżował jeszcze kilka lat temu po kraju mógł zauważyć ogólną żenadę. Drogi były wiekowe, pełne dziur, beznadziejnie skomunikowane, nie było wysepek na skręty w prawo czy w lewo, przystanki wyrastały na drodze, nie było bowiem w wielu miejscach zatoczek dla zatrzymujących się autobusów. A co z drogami szybkiego ruchu, z autostradami? Po prostu ich nie było. Wystarczy spojrzeć na mapę autostrad z początku lat 90.

Masz spory problem z odszukaniem dobrego rozwiązania Twojego problemu? Na pewno szybko pomoże Ci ta strona obozy konne.

Można się zgodzić też z tymi, jacy mówią, że owszem – drogi są, ale powstają za wolno. To również prawda, przez te lata, powinniśmy już mieć spokój z tą problematyką, ale dalej w wielu miejscach roboty stoją i nie do końca wiadomo, kiedy te wszystkie budowy się skończą.

Dziecko i zabawa

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

I tak jednak dzięki Euro 2012 wzbogaciliśmy się o wiele dróg, a baza hotelowa stała się bardziej profesjonalna. To kolejny pozytywny symptom, który zanotowaliśmy jako kraj. Euro 2012 pokazało, że jesteśmy krajem, który umie zorganizować wielką imprezę. Nasz wizerunek na tym bardzo się poprawił. Nie zapominajmy także o tak zwanych orlikach czy placach zabaw dla dzieci. Wyposażenie placów zabaw (warto zajrzeć na linoweplacezabaw.pl) (przykładowo, zjeżdżalnie rurowe – zobacz przykładowe zjeżdżalnie), ich konstrukcja, a co najważniejsze kwestie bezpieczeństwa bardzo się polepszyły w ostatnich latach. To również wielka zmiana, którą ciężko nie dostrzec.

To wszystko co udało się zrobić to zasługa każdego z nas, powinniśmy wobec tego dalej dążyć do ulepszenia życia w naszym kraju. Do zmiany jest naprawdę dużo, lecz jak widać wiele można nadrobić, by każdemu z osobna i wszystkim razem żyło się choć trochę lepiej.

Możesz również polubić…