• Bez kategorii

Nowoczesne meble w szkole?

Właściwie każdy rodzic, który ma pociechę w wieku szkolnym, zdaje sobie doskonale sprawę z faktu, że warunki, w jakich uczą się nasze dzieci w szkołach, z pewnością nie są na wysokim poziomie. W wielu szkołach można spotkać zniszczone sprzęty, które pamiętają sporo pokoleń uczniów. Zwykle rodzice oczywiście zgłaszają swoje skargi do dyrektorów szkół, jednak prawda jest taka, że ci zazwyczaj mają po prostu związane ręce. Otrzymują tak niedużo pieniędzy z urzędów gmin, że zmiana całego wyposażenia w szkole praktycznie nie jest możliwa.

Autor: STABILO

Jeżeli mimo wszystko należysz do ludzi, którzy tak szybko się nie poddają, wówczas możesz spróbować podziałać na własną rękę, a być może uda Ci się zmienić coś w placówce, do której chodzi Twoje dziecko.

Poczytaj więcej w treści pokrewnego wpisu – są w tamtym miejscu zamieszczone niezwykle praktyczne dane, które na pewno docenisz w praktyce.

Na początku powinieneś zapisać się do komitetu rodzicielskiego działającego w szkole – tam z pewnością spotkasz innych rodziców, którym dobro dzieci również leży na sercu. Razem możecie naprawdę wiele zrobić – chociaż niedużo osób w ogóle zdaje sobie z tego sprawę, jest to jak najbardziej możliwe.

Jednym z łatwych sposobów na otrzymanie dodatkowych pieniędzy jest branie udziału w różnego rodzaju konkursach dla szkół. Najczęściej wymaga to opracowania jakiegoś planu, jeżeli jednak zdecydujecie się na pracę w parę osób, wtedy przygotowanie takiego zgłoszenia niewątpliwie będzie dla Was bułką z masłem. Uzyskane w takich konkursach pieniądze można przeznaczyć dla przykładu na nowe meble dla dzieci ().

Jeśli uda Wam się nawiązać dobrą współpracę z dyrekcją szkoły, wtedy możecie wspólnie ubiegać się dla przykładu o środki unijne. Okazuje się, że szkoły czasami nawet nie wiedzą, że mogą się ubiegać o różnego rodzaju granty, które pozwalają na zainwestowanie znacznej ilości pieniędzy w szkołę.Jest jeszcze jeden pomysł na uzyskanie do szkoły nie bezpośrednio funduszy, ale samych przedmiotów. Jeśli w okolicy Waszej szkoły znajduje się dla przykładu jakaś firma zajmująca się produkowaniem rzeczy z drewna, być może zgodzi się ona przekazać na rzecz szkoły na przykład ławki szkolne w zamian za reklamę wykonaną w szkole i wśród rodziców dzieci (wymiary ławek szkolnych). To bez wątpienia świetny pomysł, który sprawdza się w wielu przypadkach. Dla firmy to praktycznie żaden koszt, zaś korzyść wizerunkowa może być naprawdę ogromna.

You may also like...