• Bez kategorii

Z jakich powodów dziewczynki lubią się bawić lalkami, najbardziej popularne lalki w naszych sklepach

Lalki od dawna stanowią jedną z głównych zabawek dużej części dziewczynek. I tak jest po dziś dzień, wystarczy wejść do pierwszego napotkanego sklepu z zabawkami i przejrzeć półki dedykowane dziewczynkom. Zresztą w naszej kulturze jest głęboko zakorzenione, że chłopakom przypisuje się auta oraz broń, a dziewczynkom zdecydowanie lalki.

zabawki

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze modele lalek wykonywane były z drewna i tkanin, niektóre z nich są prawdziwymi arcydziełami rękodzieła, które do dnia dzisiejszego można oglądać w wielu muzeach. Odkrycie tworzyw sztucznych dało wytwórcom całkowicie nowe możliwości, obecnie lalki są wykonane z wysokiej jakości plastików oraz gumy. I tak naprawdę wyglądają też zupełnie inaczej niż te sprzed laty. Współczesne lalki są eleganckie, ładnie uczesane i ubrane, posiadają także wiele dodatków, i niekoniecznie będą to wózki. W skład zestawów lalkowych wchodzą kompletnie wyposażone domki, auta, zestawy kosmetyczne, a w części kolekcji mogą się także pojawić męscy towarzysze.

Jedną z najbardziej popularnych i lubianych lalek stała się lalka barbie (poznaj więcej). Została ona po raz pierwszy wyprodukowana kilkadziesiąt lat temu i przez ten okres czasu została najpopularniejszą chyba lalką na świecie.

Aktualnie ciężko o porządne i wiarygodne omówienie w kontekście tej kwestii, ale jeśli chcesz takie poznać, to zwyczajnie kliknij ten link.

Śniły o jej posiadaniu i nadal śnią tysiące mniejszych i większych dziewczynek na całym świecie, w sklepach występuje ona w wielu odsłonach i z różnymi akcesoriami, przykładowo takimi jak barbie gry.

dziewczęce zabawy

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Wytwórcy innych lalek próbują choć trochę urwać z tego wielkiego lalkowego interesu, i częściowo im się to udaje. Przykładem może tu być lalka arielka, która ma ogromne wsparcie największego wytwórcy bajek w historii, czyli Disneya. Lalki przedstawiające dziewczynki posiadające rybie ogony dobrze się sprzedają, lecz póki co do tego, co uzyskała barbie daleko im brakuje. Podobnie sprawa wygląda w przypadku lalek wzorowanych w oparciu o filmowe bohaterki. Na przykład lalki monster high ( tutaj przykłady), przedstawiające postacie z tej właśnie kreskówki można kupić w niejednym sklepie, lecz także różnie sytuacja wygląda z ich popularnością.

You may also like...