Jakim sposobem przemyślanie skompletować wyprawkę dla noworodka

Młoda matka nie zawsze wie, jakie produkty są oseskowi niezbędne, a bez których może się obyć. Nie napełniajmy naszej szafki bezcelowymi bibelotami, kolejną oliwką do pielęgnacji i jeszcze jedną parą śpioszków, z których dzieciaki bardzo prędko wyrosną.

śpioszki dla dzieci

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Zakupy „na zapas” to także nie najlepszy pomysł – obserwując naszego pociechy i ucząc się życia z nim, sprawdzimy, co faktycznie jest mu konieczne. Pomyślunek to podstawa przy uzupełnieniu wyprawki, w szczególności kiedy sklepy uwodzą nas kolorowymi, uroczymi ubrankami, zabawnymi przytulankami oraz „niezbędnymi” buteleczkami płynów. Nie wszystko to przyda się oseskowi, a tylko zalegnie na długo w szufladach. Postawmy na sprawunki uniwersalne – wszechstronne, konkretne oraz przetestowane, a dzięki temu – ekonomiczne.
Konfekcja dzidziusia. Tę dobierajmy w zależności od pory roku, w której nasz bobas pojawił się na świecie. Ważne, aby pajacyki oraz śpioszki dla dzieci – następna strona wykonane zostały z naturalnej bawełny i nie drażniły skóry bobasa. Nieodzowne są śpioszki rozpinane w kroku, dzięki którym można wygodnie zmienić pieluchę, bez potrzeby rozbierania malucha. Cztery pary to perfekcyjna decyzja, biorąc pod uwagę, że potomek często się brudzi.

Masz ochotę poszerzyć swoją wiedzę z tego zakresu? Z taką dewizą stworzyliśmy kolejny watek na poniższej stronie – ciekawa kwestia czeka tam na Ciebie.

Przyda się również parę par body z krótkim lub długim rękawem, a również, jeśli niemowlę narodziło się zimą – gruba czapeczka jak też kombinezon. Z kolei cieniutka czapeczka sprawdzi się wiosną.

Bez względu od pory roku zaopatrzmy się w parę par skarpetek a także parę łapek-niedrapek, chroniących delikatną buzię dziecka przed paznokciami, jakie dosyć szybko rosną. I to już wszystkie konieczne ubranka dla niemowląt.