• Bez kategorii

Czemu oznaczenie hotelu jest tak istotne? O jakich sprawach musimy w tej kwestii pamiętać?

Każdy z hoteli powinien być oznaczony specjalistycznymi znakami, żeby prościej było się w nim poruszać. To miejsce, w którym przebywają goście, najczęściej przez krótki czas, stąd też ważne jest, żeby każdy był w stanie się w nim poczuć jak najbardziej swobodnie.

Wyobraźmy sobie, jakby nie było takich pomocy, to wtedy w razie jakiegoś nagłego wydarzenia (np. pożaru) nie wiedzielibyśmy, jak działać. Całe szczęście regulują to przepisy, tak więc nie ma obaw, iż takie coś będzie miało miejsce.
Każdy z hoteli, czy to tańszy czy droższy, ponieważ 5-gwiazdkowy powinien zagwarantować swoim gościom orientację w takim nowym miejscu. Jak wiadomo w faktycznie tanich hotelach, które generalnie określa się jako pensjonaty czy kwatery prywatne nie zawsze tak to wygląda, jednakże i tak w tej sytuacji zawsze wszystko zależne jest od właścicieli – gdyż jeśli coś się zdarzy, to przecież tylko oni będą odpowiadać za ewentualne uchybienia.
Nie można więc tego lekceważyć, a oznakowanie hotelu jest tu konieczne. Nie trzeba także na każdej ścianie zawieszać tabliczek, ponieważ to nie o to tu chodzi, po prostu wykonujemy to tam, gdzie to jest konieczne, czyli wspomniane wcześniej oznaczenie na wypadek (przeczytaj również wpis dotyczący – odszkodowania komunikacyjne) jakby wybuchł pożar. Powinna być wytyczona droga ewakuacyjna pożarowa, dzięki jakiej przetrwa jak najwięcej osób.

klient

Autor: Cancillería del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym inne istotne oznaczenia to te mające związek z newralgicznymi miejscami, jak niewidoczne schody, progi, przez które łatwo upaść czy zbytnio niski sufIT, w jaki możemy się uderzyć.

To tylko najbardziej popularne, ale jest tego o wiele więcej, a najwięcej zależy od tego, w jakiego typu budynku znajduje się hotel – w nowym, jaki został zaprojektowany tak, aby było jak najmniej tego rodzaju miejsc, a może zaadoptowany został stary, który ma swoje słabe miejsca, których nie dało się zmienić.

You may also like...