Nie istotne okazują się być prezenty lecz bliskość

Żyjemy znacznie szybciej, zatem często się przydarza, że ciężko nam jest na wszystko wygospodarować tak sporo czasu jak byśmy chcieli. Najczęściej jest tak, że zajmujemy się najpierw robotą, później mieszkaniem i w końcu jest tak, że dla dzieci posiadamy go najmniej.

dziecko

Autor: Laity Lodge Family Camp
By zagłuszyć własne sumienie oraz równocześnie nagrodzić swoim dzieciom to, że nie przebywamy z nimi tak sporo czasu jakby pragnęły, kupujemy kosztowne zabawki, nowoczesne sprzęty elektroniczne mając nadzieję, że w ten sposób wszystko im wynagrodzimy i okażemy im własną miłość. Prawda mimo wszystko będzie taka, że dla dziecka (wejdź na witrynę www) godzina z rodzicem, kiedy ma jego całą uwagę, jest dużo ważniejsza. Przeważnie dzieci oddadzą wszystkie zabawki za to, żeby mieć 100% uwagi rodzica, choć przez parę godzin w tygodniu, gdyż nic nie zaowocuje w więzi z pociechą tak bardzo, jak właśnie nasza obecność oraz czas na posłuchanie go.

Potomstwo powinno stać na pierwszym miejscu

Kiedy zawsze znajdziemy czas na rozmowę z potomstwem, jeśli ukażemy mu że wciąż jest dla nas najistotniejsze, a zupa czy sprzątanie mogą czekać, ponieważ ono właśnie pragnie nam opowiedzieć lub pokazać coś dla siebie ważnego, to mamy szansę okazać się pewni, że nawiążemy z potomstwem wspaniałą więź.

Dziecko z misiem

Autor: Ceba Baby
Źródło: Ceba Baby
Będzie ono wiedziało, że zawsze może do nas przyjść, a co się z tym wiąże, mamy szansę być przekonani, że tak utworzona bliskość, będzie również procentowała w przyszłości, jeśli dziecko – url strony – będzie do nas przychodziło z własnymi trudami, lecz również radościami.

Nie próbujmy być przyjacielem

Ważne jest stawianie dziecka na pierwszym planie oraz życie jego zainteresowaniami, jednakże nie próbujmy być dla potomstwa kumplem.

Chcesz bardziej zbadać opisywany tutaj problem? Jeżeli tak, zobacz przykłady (http://www.kosmet.com.pl/srodki-do-dezynfekcji/) podobnych tekstów. One też omawiają tę kwestię.

Ono musi powiedzieć, że to my oznaczamy granice, że jesteśmy dla niego, może się nam zwierzać, ale nie może twierdzić, że jesteśmy na stopie przyjacielskiej. Jedynie bliskość oraz jasno oznaczone granice mają szansę powodować, że wychowamy mądrego i odpowiedzialnego człowieka.