Jak powinien być zbudowany miejsce zabaw dla swego dziecka?

Jeszcze w latach 90-tych, kiedy to część z nas przeżywało swój okres dorastania, osiedlowe place zabaw dla dzieci były nikomu nieznane. Owszem, w dużych miastach zdarzały się miejsca, z huśtawkami i ślizgawkami, lecz często sprzęty te były niesprawne, a piaskownica, będąca głównym punktem tego typu miejsc, była niestety pełna szkła i nieczystości.

Huśtawka

Autor: Poul-Werner Dam
Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Budowane są nowe osiedla, które za punkt honoru uważają postawienie najwspanialszego terenu dla najmłodszych.

Obecnie, kiedy aranżujemy nabycie nowego mieszkania, jedną z ważniejszych kwestii jest dla nas bliska odległość od przedszkola, oraz place zabaw dla dzieci w zasięgu wzroku. Gdy nabywamy lokum w nowo powstałym osiedlu, możemy być pewni, że tego rodzaju ozdoba dla maluchów będzie się na jego obszarze. Developerzy w każdy sposób chcą zainteresować potencjalnych kupców, dlatego to projektują coraz to ciekawsze punkty zieleni w okół sprzedawanych kamienic, na których zawsze zobaczymy parę rekwizytów ku radości naszych dzieci. Zjeżdżalnie różnej wysokości, każdego typu tory przeszkód, piaskownice – te przedmioty znajdziemy na terenach nowych blokowisk.

Co jednak zrobić, jeżeli planujemy nabycie lokum w starej kamienicy, w samym centrum miasta? Na szczęście, administratorzy dzielnic coraz chętniej w swoich projektach zaaranżowania przestrzeni, umieszczają plany na place zabaw dla dzieci.

Czy fascynuje Cię ta tematyka? Jeśli tak to, przejrzyj serwis, a znajdziesz w tamtym miejscu wiele nadzwyczajnych informacji, które wciągną Cię bez reszty.

Są to nierzadko spore inwestycje, mające skusić młode rodziny do zamieszkiwania w starym budownictwie, a ich sprawność i różnorodność nie odbiega zazwyczaj od tej oferowanej na świeżo powstałych osiedlach. Niestety, niekiedy zdarza się sytuacja, kiedy upatrzyliśmy sobie wielkie, przestronne mieszkanie, dziecko jest w planach, a w okolicy nie ma ani śladu po jakimkolwiek miejscu dla pociechy, nawet nie ma piaskownicy. Nic jeszcze nie jest straconego. Otóż sporo wspólnot mieszkaniowych posiada tereny w okół budynków, które przeznaczane są zazwyczaj na parking.

Upewnij się, że nasze linki mogą prowadzić tylko do interesujących witryn. Jeżeli interesują Cię jakieś wiadomości, to te odnośniki przekierują Cię do przydatnych stron.

Wystarczy na zebraniu wspólnoty zgłosić plan o umieszczenie pary huśtawek i ślizgawki niedaleko, osoby posiadające małe dzieci za pewne poprą tego typu inicjatywę. Bogatą ofertę można znaleźć na stronie magicnets.pl

Place zabaw dla dzieci są coraz popularniejszym widokiem. Znajdziemy je zarówno na świeżych osiedlach jak i starszych blokowiskach. Jeśli mamy dzieci albo je dopiero planujemy, warto zadbać o odpowiednią przestrzeń do zabawy dla nich.