Jeśli mieszkasz we Wrocławiu, bądź okolicach i chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat historii miejscowości – warto zaczerpnąć odrobiny informacji na temat placówki, jaką jest Szkoła Żydowska

Miejscowość, to jedno z największych i najpiękniejszych miast w Naszym kraju. Słynie z dużej ilości zabytkowych i zachwycających miejsc, a architektura i działalności ściągają całorocznie sporą liczbę zwiedzających. W roku 2016 – Wrocław ma spełniać rolę Europejskiej stolicy kultury, co wiąże się z radosnymi obchodami i lawiną sposobności i wydarzeń. Wszelki potencjalny mieszkaniec Polski powinien zwiedzić to miejsce.

ratusz we wrocławiu

Źródło: www.morguefile.com
Ponadto – Wrocław jest uwielbiany przez studentów. Prestiż szkół ponadlicealnych i ciekawe oferty edukacyjne przyciągają młodych uczniów. Jeżeli od niedawna jesteś lokatorem miasta Wrocław, bądź w niedalekim czasie planujesz wyprowadzkę – należy poznawać rozległą i niezwykłą dziejowość tego miasta. Powinno się orientować, że ta mieścina, to nie tylko piękny rynek, Ostrów Tumski i parę zabytkowych gmachów architektonicznych i muzeum. To przede wszystkim centrum, które posiada obfitą obyczajowość i z jakimi wiążą się częste wydarzenia historyczne.

Dużo jest takich miejsc, do jakich trzeba dotrzeć, poszukiwać specjalnych placów, czy dokładnie przeczytać kroniki dziejów. Jednym z tych miejsc, o których, niewiele wiemy i z pewnością nie orientujemy sie, jak wielka wartość posiada jest szkoła dwujęzyczna wrocław Żydowska we Wrocławiu – kliknij w link. Obchodzimy ją wielokroć, gdyż sytuuje się nieopodal dworca autobusowego i kolejowego. Na pierwszy rzut oka – nie różni się niczym szczególnym od innych szkół powszednich, czy gimnazjum.

szkoła

Autor: Urban Explorer Hamburg
Jak wiadomo jednakże historykom – to zabytkowe miejsce, mianowane zostało Szkoła dialogu – gdyż przez wiele lat skupiała w ośrodku uczniów narodowości żydowskiej. Ta tradycja sięga wojennych okresów. Wiele istotnych osobowości troszczyło sie o jej działalność i o możliwość uczęszczania dzieci żydowskiego pochodzenia oraz ich nauki. Warto w wolnym czasie poznać historię Szkoły żydowskiej i zwiedzać to bogate informacji miejsce. Szukajmy takich kątów we Wrocławiu.