Jeśli mieszkasz we Wrocławiu, bądź okolicach i chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat historii miejscowości – warto zaczerpnąć odrobiny informacji na temat placówki, jaką jest Szkoła Żydowska

Miejscowość, to jedno z największych i najpiękniejszych miast w Naszym kraju. Słynie z dużej ilości zabytkowych i zachwycających miejsc, a architektura i działalności ściągają całorocznie sporą liczbę zwiedzających. W roku 2016 – Wrocław ma spełniać rolę Europejskiej stolicy kultury, co wiąże się z radosnymi obchodami i lawiną sposobności i wydarzeń. Wszelki potencjalny mieszkaniec Polski powinien zwiedzić to miejsce.

ratusz we wrocławiu

Źródło: www.morguefile.com
Ponadto – Wrocław jest uwielbiany przez studentów. Prestiż szkół ponadlicealnych i ciekawe oferty edukacyjne przyciągają młodych uczniów. Jeżeli od niedawna jesteś lokatorem miasta Wrocław, bądź w niedalekim czasie planujesz wyprowadzkę – należy poznawać rozległą i niezwykłą dziejowość tego miasta. Powinno się orientować, że ta mieścina, to nie tylko piękny rynek, Ostrów Tumski i parę zabytkowych gmachów architektonicznych i muzeum. To przede wszystkim centrum, które posiada obfitą obyczajowość i z jakimi wiążą się częste wydarzenia historyczne.

Dużo jest takich miejsc, do jakich trzeba dotrzeć, poszukiwać specjalnych placów, czy dokładnie przeczytać kroniki dziejów.

Szukasz dodatkowych informacji, by rozszerzyć swą wiedzę na ten temat? Zachęcamy do kolejnego artykułu. Wyszukasz go na portalu (https://gromowski-taekwondo.pl/) pod linkiem.

Jednym z tych miejsc, o których, niewiele wiemy i z pewnością nie orientujemy sie, jak wielka wartość posiada jest szkoła dwujęzyczna wrocław Żydowska we Wrocławiu – kliknij w link. Obchodzimy ją wielokroć, gdyż sytuuje się nieopodal dworca autobusowego i kolejowego. Na pierwszy rzut oka – nie różni się niczym szczególnym od innych szkół powszednich, czy gimnazjum.

szkoła

Autor: Urban Explorer Hamburg
Jak wiadomo jednakże historykom – to zabytkowe miejsce, mianowane zostało Szkoła dialogu – gdyż przez wiele lat skupiała w ośrodku uczniów narodowości żydowskiej. Ta tradycja sięga wojennych okresów. Wiele istotnych osobowości troszczyło sie o jej działalność i o możliwość uczęszczania dzieci żydowskiego pochodzenia oraz ich nauki. Warto w wolnym czasie poznać historię Szkoły żydowskiej i zwiedzać to bogate informacji miejsce. Szukajmy takich kątów we Wrocławiu.