Rozliczanie PIT-ów przez Internet – dlaczego opłaca się skorzystać z owego rozwiązania?

Słynne porzekadło mówi, że szczęśliwi czasu nie liczą, lecz z pewnością czekanie w długiej kolejce do fiskusa nie należy do przyjemnych i niejednokrotnie przyprawia o ból głowy.

narzędzi

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com
pieniądze

Autor: Howard Lake
Źródło: http://www.flickr.com
Mamy jednakże bardzo dobrą wiadomość – wcale nie musi tak być.

Internet

Autor: Blogging Dagger
Źródło: http://www.flickr.com
Żyjemy przecież w „epoce” wszechobecnych komputerów, a wirtualna przestrzeń nie jest dla nas czymś zewnętrznym wobec rzeczywistości, ale jej niezbywalnym „składnikiem”. Siedząc przed monitorem możemy załatwić sporo rozlicznych spraw: zrobić zakupy, uiścić opłaty, zapisać się na wizytę u lekarza oraz… złożyć swoje Zeznanie podatkowe. Nie zwlekaj i już dziś rozlicz PIT przez Internet – rozliczanie PIT przez internet. Nie wiesz od czego zacząć? Spokojnie, służymy radą. Najpierw trzeba ściągnąć odpowiedni program. Jeżeli nie chcesz zaśmiecać swojego komputera albo brakuje Ci wolnej przestrzeni na dysku, zajrzyj na na witrynę www i wypełnij PIT 28 online z wszelkimi załącznikami. Upewnij się, czy wprowadzone dane są prawidłowe, a następnie wyślij formularz bezpośrednio do Ministerstwa Finansów. To łatwe, wygodne oraz – co nader ważne – bezpieczne rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić masę czasu i nerwów – pit 28 online. Trzeba jedynie pamiętać o zanotowaniu numeru referencyjnego oraz zatrzymaniu tak zwanego UPO, czyli innymi słowy Urzędowego Poświadczenia Odbioru stanowiącego dowód na na rozliczenie z fiskusem w terminie.

Walorem e-deklaracji jest także niezaprzeczalnie szybki zwrot podatku. Trafi on na nasze konto bankowe w ciągu 21 dni od daty złożenia zeznania, nie zaś 3 miesięcy jak w przypadku form tradycyjnych.

You may also like...