Sport dla najmłodszych

Jak każdemu wiadomo, niewiele mają dziś dzieciaczki lekcji sportowych w nadzorowanych przez samorządy szkołach podstawowych i gimnazjach. Rzecz jasna, podstawę programu dzieci muszą zaliczyć a na wszystko czasu nie wystarcza. A przecież ruch to zdrowie. Dlatego my, rodzice, winniśmy zadbać o to, aby wypełnić te niedobory.

matka z dzieckiem, dzieci

Autor: thepipe26
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek należałoby sprawdzić w szkole naszego naszej pociechy, jakie dodatkowe zajęcia dla dzieci są tam planowane. Być może działa w naszej szkole SKS, niekiedy kółko taneczne, albo też turystyczne albo też jakieś inne zajęcia dla dzieci. W gromadzie zuchowej częstokroć dzieci również mają zorganizowane bardzo dużo rozrywek ruchowych, rozgrywek, oraz eskapad. Czasami zajęcia takie są aranżowane przez znanych już chłopcu lub dziewczynce opiekunów bo uczą w ich szkole- dodatkowe informacje. Nie byłoby wtenczas konieczności aby przewozić dziecko w inny rejon miejscowości. Jeżeli natomiast nie wyszukamy nic odpowiedniego w sąsiedniej szkole, przeszukajmy anonse w lokalnej prasie albo w necie.

W ostatnim czasie pojawiło się bez liku przedsiębiorstw usługowych, specjalizujących się w organizowaniu wolnego czasu dzieciakom. Nierzadko mają własny transport i wożą dzieci na pływalnię, na kort albo na nartostradę. Ważne jest także, żeby ruch był zróżnicowany. Dobry będzie np. sprawdzony w każdym wieku basen oraz dodatkowo rozwijający wszystkie mięśnie taniec (nauka tańca katowice) współczesny. O ile pośród sportów dla dzieci wyłowimy takie zajęcia dla dzieci jakie dziecku się spodobają, jest wysoka szansa, że ani trochę nie będzie traktował tych zajęć jako dodatkowych obowiązków, lecz będzie to świetna zabawa! Grunt aby tak było, ponieważ ruch winien towarzyszyć człowiekowi niemal przez cały żywot. Nasze dzieci najprędzej uczą się naśladując rodziców. Jeśli latorośl ogląda biegających rodzicieli, często bierze z nich przykład i regularny sport staje się dla latorośli normą.

O ile z kolei mieszkamy z pieskiem, staje się on następną motywacją do spacerku o każdej porze roku . Pamiętajmy, że każdy ruch jest cenny dla zdrowia i rozwoju naszych pociech, a każda motywacja jest właściwą. Nie dopuśćmy aby nasze dzieciaki zbyt dużo godzin przepędzały przed telepatrzydłem albo przed kompem, bo przecie długie godziny siedzą prawie że bez ruchu w ławkach szkolnych- . Omawiane warianty sportów dla dzieci zapobiegną wszelakim odmianom skolioz oraz wadom postawy. W takim razie nie zwlekajmy!

You may also like...