Wszyscy z nas planując dzieci myśli przede wszystkim, aby pociecha urodziła się zdrowa.

Niestety, życie jest nieprzewidziane i nigdy nie wiemy, kiedy każdemu z nas przyjdzie się zmierzyć z trudem, jakim okazuje się wychowywanie niepełnosprawnego dziecka.
Jest to prawdziwa katastrofa dla każdego jednego rodzica.

Na szczęście często jest tak, że po początkowej rozpaczy i wylaniu morza łez nadchodzi czas wzmożonej walki o jakość życia chorego dziecka. Ta pobudka jest siłą napędową do działań przez następnych kilkanaście lat. Idealnie wiemy o tym, że właściwie szybko wdrożona rehabilitacja daje naprawdę ogromne wyniki. Oczywiście każde dziecko wymaga innej terapii , takiej z określonym naciskiem na stopień upośledzenia. Na szczęście do wsparcia w tej walce mamy zarówno dużo specjalistów jak i różnego rodzaju pomoce dla dzieci niepełnosprawnych. Z tego powodu maluszki mogą się uczyć nie wyłącznie poruszania, ale także wymowy, która bardzo często u osób niepełnosprawnych jest niewyraźna. W tej chwili także pomoce logopedyczne dla dzieci okazują się niezastąpione, gdyż maluchy poprzez zabawę bardzo są rehabilitowane (czytaj to). Różnorodne pomoce dla dzieci niepełnosprawnych mają je szczególnie zachęcić je do wytężonej pracy, dzięki której jakość ich życia z pewnością się zawyży.
UTC
język - fotogram

Autor: Marcin Polak
Niepełnosprawne dziecko to dużo więcej więcej miłości, dwa razy więcej cierpliwości i duża liczba terapii .

Na szczęście jak wiele razy pokazuje życie rezultaty takich działań niejednokrotnie zadziwiają lekarzy i rehabilitantów. rzeczywiście warto o to zawalczyć.