Bawienie się źródłem dobrego rozwoju oseska

Każdyrodzic chce posiadać brzdąca, który normatywnie się rozwija, a do tego jest pojętny i bystry. Czasem brak nam propozycji, w jaki sposób wesprzeć rozwój naszego milusińskiego.

AGD

Źródło: pixabay.com
okazuje się, iż wystarczy zwyczajnie podążać za jego pomysłami, troszeczkę je później ulepszając.
Bawienie się jest nieodłącznym elementem życia naszego malucha, już od okresu niemowlęctwa. Nauka przez zabawę rozpoczyna się właściwie samoistnie, gdy maluszek manipuluje różnymi przedmiotami w pobliżu rączki. Jeśli nie masz pojęcia czym zająć malucha, wykorzystaj manipulacyjne możliwości dziecka. Wyłóż przykładowo niewielkie przedmioty z niewielkiego kartonu i zachęć brzdąca, aby wpakowywało obiekty z powrotem. Zabawę można powtarzać wiele razy. Możemy także przygotować materiały o różnych fakturach a potem nazywać je w chwili gdy maluszek ich dotyka.

Rezultatem operacji manipulacyjnych są zabawy konstrukcyjne. Układanie klocków to jak najbardziej nauka przez zabawę – . Maluszek w ten sposób uczy się między innymi rozwijania wyobraźni i rozwijania kreatywności, jak równieżskupiania się na problemie. Maluch również lubi grać pewne podpatrzone życiowe role, co bywa także edukacyjne. Zabawa w lekarza policjanta czy gotowanie integruje dotychczas nabyte funkcje fizyczne (zobacz również kierunek wychowanie fizyczne) a także psychiczne. Niezwykle ważne przy tego typu zabawach jest poszerzanie słownictwa.

Czasem więc nie musimy zastanawiać się nad kwestią, czym zająć malucha. Szkrab częstokroć zdradza nam, jak lubi się bawić, natomiast naszym zadaniem jest sprawić, aby zabawa ta była jak najbardziej pouczająca.

Możesz również polubić…