Znajomość angielskiego coraz częściej staje się nie tylko pozytywem, lecz wręcz obowiązkiem w życiu prywatnym a także zawodowym

Dlatego już od kilku lat kładzie się ogromny nacisk na wychowanie wielojęzyczne w Polsce. Język angielski jest „językiem świata” od dawna. Prawie niemożliwym okazuje się spotkać kraj, gdzie nauka tego języka nie byłaby zasadą.

rodzice

Autor: Republic of Korea
Jednakże korzyści płynące z nauki i poprawnego opanowania języka angielskiego są duże i trudno jest je zlekceważyć. Jeśli nie znasz języka kraju pobytu, po zwyczajnie spróbuj mówić po angielsku. Wśród wielu stolic w świecie, w których każdego dnia na ulicy słychać język angielski Warszawa pischool.pl/okazuje się być tylko jedną ze wszystkich stolic Europy. W wielu miastach na kuli ziemskiej, ktoś, kto zna język angielski nie powinien mieć żadnego problemu z porozumiewaniem się. Ale co wówczas, jeżeli ni w ząb nie potrafisz wypowiedzieć wyrazu? Może się to zakończyć ogromną katastrofą, pozostanie zawsze mowa ciała. Niezwykle często osoby wizytujące Polskę przyswoiły sobie podstawowe zwroty z przewodników turystów. Nie rzadko potrafią nas zaskoczyć mówiąc „dzień dobry”. Znają wartość języka a więc cenią sobie naukę języków.
monitor i klawiatura

Autor: Daniel Oines
Kobieta u lekarza

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Niemal obligatoryjnym językiem w przedsiębiorstwach w całej UE jest angielski. Wśród wielu stolic gdzie konieczny jes www.pischool.pl/kursy_dla_firm/zajmuje szczególne miejsce. To w Warszawie znalazło przecież swoje miejsce grono międzynarodowych przedstawicielstw i korporacji. Nie dziwi, że w tym mieście jak w żadnych innym przywiązuje się ogromną wagę do publikacji w tym języku.

Olbrzymia ilość publikacji medialnych, gazet, stron www jest po angielsku. Jeżeli mamy potrzebę poznania wiadomości ze świata, zawsze mamy możliwość nabyć gazetę lub włączyć witrynę internetową, aby poczytać.