Z jakiego powodu w niejednym przypadku dużo bardziej korzystny jest wybór policealnej szkoły niż studia na kiepskiej uczelni.

Aktualnie panuje nieodparty pociąg młodzieży na studia. Są oni przekonani, że po zakończeniu nauki i dostaniu dyplomu od razu dostaną rewelacyjną pracę, bez względu na to, na jakim kierunku się uczyli. Lecz w rzeczywistości tak różowo nie będzie, bezrobocie pośród ludzi po studiach jest naprawdę wysokie, a często nie będą oni też mieli odpowiedniej wiedzy.

Niestety cały czas sporo uczelni w pierwszej kolejności wtłacza w młode głowy ogromną ilość niezbyt przydatnej teorii, zupełnie pomijając umiejętności które wymagają pracodawcy. Z tego też powodu czasami warto przemyśleć, czy absolutnie będzie się chciało iść na jakieś studia, stracić na nie parę lat życia i w sumie poza dyplomem niewiele z tego mieć. Zresztą w ostatnich czasach nawet ten dyplom stracił na znaczeniu, gdyż aktualnie wcale nie trzeba być wybitnym, żeby w zasadzie bez większego wysiłku skończyć wyższe studia – . Coraz więcej osób wybiera inne rozwiązanie po zakończeniu nauki w szkole średniej, którym jest jakaś porządna szkoła policealna we Wrocławiu – kształć się jako asystent osoby niepełnosprawnej

nauka - fotogram

Autor: mik Krakow
Źródło: http://www.flickr.com
ogląd - nauka

Autor: mik Krakow
Źródło: http://www.flickr.com

Szkoły policealne przez wiele osób są traktowane trochę lekceważąco, ponieważ są one zdania, że tylko wyższe studia dadzą im możliwość odpowiedniej pracy. Tymczasem rzeczywistość wygląda nieco inaczej, i jak się okazuje, szkoły tego typu mają liczne zalety, nad którymi warto się zastanowić. Przede wszystkim pozwalają na uzyskanie atrakcyjnego zawodu, i to nie przez kilka długich lat uczenia się, a w dużo krótszym czasie. Co prawda nie ma się wtedy magistra przed nazwiskiem, lecz w niejednym przypadku zawód taki daje dużo więcej możliwości, niż ukończenie jakieś nie najlepszej uczelni. Dla potencjalnych pracodawców będzie na przykład istotne to, że po zakończeniu uczenia się w policealnej szkole będzie się posiadać praktyczne umiejętności, a nie tylko wiedzę teoretyczną.

Dlatego też można znacznie sprawniej przejąć zawodowe obowiązki, a to będzie się między innymi wiązać z wyższą pensją na początku. Jeśli więc ktoś nie bardzo chce albo nie ma możliwości studiowania, a zamierza się dalej uczyć, to taka szkoła jest dla niego świetnym rozwiązaniem.

Możesz również polubić…