W jaki sposób szkoły wyższe przygotowują młodzież do przyszłego podjęcia pracy?

Obecnie na wszystkich Uniwersytetach prosperuje biuro porad zawodowych. Gro ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy jak bardzo przydatna jest tego rodzaju inicjatywa.

studenci na rozdaniu dyplomów
Dzięki funduszom pozyskanym z UE studenci mają możliwość by podnieść swe kompetencje. Wystarczy tylko zapisać się na dany kurs m.in. wsparcie sprzedaży, a następnie chodzić na spotkania ,a także czynnie w nich brać udział. Kto prowadzi takiego rodzaju kursy? Głównie jest to ktoś z zewnątrz, kto przybliża działalność przedsiębiorstwa, w której pracuje. Jakie przynosi jej to profity?
Z jednej strony tego rodzaju programy motywacyjne wspierają inicjatywę reklamową określonego przedsiębiorstwa. Dodatkowo dają możliwość na wyszukanie potencjalnego stażystę na planowane miejsce pracy. Tego rodzaju korzyści czerpie przedsiębiorstwo, a stażysta?
W dzisiejszych czasach młodzi ludzie czytają dużo o działalnościach gospodarczych, zazwyczaj na studiach ekonomicznych. Mają sposobność, żeby analizować dane składowe, które sprawiają, iż ich obawy na znalezienie pracy po ukończeniu edukacji są wzmożone. Takiego rodzaju zajęcia dodatkowe pomagają zachować równowagę. Większość zatem zachęca do działania. Programy motywacyjne upewniają studentów w wierze, iż to czy odnajdą pracę jest uzależnione tylko od nich.

studenci na wykładzie

Autor: Universität Salzburg (PR)
Źródło: http://www.flickr.com
Czy to właściwe? Jak najbardziej. Wyniki ankiet wykazują, iż Ci, którzy już w czasie studiów podjęli się stażu, należą do grupy takich, jacy mają większe perspektywy na odnalezienie dobrze płatnej pracy. Trzeba zatem spróbować swoich sił na stażu bez zbędnego zatrudnienia się, a dodatkowo nawiązywania wiążącej umowy.

Możesz również polubić…