Jak efektywnie ściągnąć należne zobowiązanie od obywatela RFN?

Nadzorowanie interesów w Niemczech to często opłacalna działalność. Niestety, możemy paść ofiarą nieuczciwych partnerów. Jak skutecznie wyegzekwować należne nam pieniądze?

W pierwszej kolejności, możemy wysłać wezwanie do zapłaty. W dokumencie powinniśmy precyzyjnie zaznaczyć, której kwestii dotyczy rachunek oraz podać ostateczną datę uregulowania należności. Powinniśmy również przekazać dłużnikowi, że w przypadku nie uiszczenia zobowiązań, sprawa zostanie przekazana do windykacji. Dla zadłużonej osoby to wyjątkowo

dług

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

niekomfortowa okoliczność, ponieważ to ona będzie zmuszona opłacić koszty procesu. Windykacja należności w Niemczech to pomimo to nie rzadkość. Według szacunków, aż 25 proc. transakcji nie jest opłacana w terminie!

Jeśli nasze wezwanie nie spowoduje uregulowania zobowiązań, powinniśmy przekazać sprawę do windykacji. Windykacja należności w Niemczech to zakres wyspecjalizowania licznych rodzimych kancelarii prawnych (jak wygląda windykacja należności w niemczech). Ich prawnicy posługują się językiem niemieckim, co znaczy, że bez kłopotów porozumieją się z dłużnikiem. Na piśmie i telefonicznie zostanie kolejny raz poproszony o uiszczenie należności.

W przypadku, kiedy chcesz zbadać tę sprawę także pod innym kątem, sprawdź więcej w tym tekście (https://bosch-industrial.pl/kotly-przemyslowe/kociol-hybrydowy/), gdyż on również ją przedstawia.

Jeśli i to nie przyniesie efektu, personel kancelarii polecą wierzycielom rozpoczęcie procedury sądowej. Niemieckie prawo sprawy rodzinne piotrków trybunalski proponuje dwa typy działania – uproszczone albo zwykłe. Postępowanie uproszczone umożliwia odzyskanie należności już w przeciągu dwóch miesięcy. Warunkiem jest jednakże zaakceptowanie jej przez osobę zadłużoną. Jeżeli tak się nie stanie, wierzyciel powinien zdecydować się na postępowanie zwykłe. Musi być też gotowy na dłużej trwającą procedurę i obowiązek zaprezentowania należytych dowodów podczas przewodu.

Windykacja należności w Niemczech trochę różni się od norm obowiązujących w Polsce. Przede wszystkim, tamtejsze prawo ochrania dłużnika, a nie wierzyciela, jak to obowiązuje w przypadku polskich regulacji. Nie oznacza to wcale, że wierzyciel jest na straconej pozycji. Domagając się zwrotu należących się mu pieniędzy, powinien jednakże zgłosić się z prośbą o pomoc do jednej z kancelarii prawniczych specjalizujących się w tym typie działalności.

Możesz również polubić…