Renesans popularnych planszówek we współczesnym opanowanym przez urządzenia elektronicznie świecie.

Sposobów na miłe i rozwijające wykorzystanie wolnych chwil jest całkiem sporo. Niestety ostatnia dekada przyniosła bardzo dynamiczny rozwój elektroniki, i obecnie w zasadzie większość z nas nosi przy sobie smartfon albo tablet. Także w większości mieszkań znajduje się telewizor i komputer, i niestety wszystkie te sprzęty ogromnie zmieniły sposób spędzania wolnego czasu.

Planszówka

Autor: Will Merydith
W szczególności to widać pośród młodzieży i dzieci, które mogą całymi dniami patrzeć w ekran telefonu, ale także ogromna ilość dorosłych po powrocie do domu siada przed telewizorem i w taki sposób spędza całe popołudnia. Największym minusem rozrywki elektronicznej jest to, że praktycznie każdy spędza czas niezależnie.

Nawet jeśli jest to wspólne oglądanie telewizora, to praktycznie podczas filmu mało się rozmawia, a tym bardziej gdy ktoś gra na komputerze albo telefonie.

Aby uzyskać świeże dane na prezentowane zagadnienie przenieś się tutaj (https://wilanow.varsovia.edu.pl/), a na pewno nie poczujesz się rozczarowany Sprawdź to!

W pewnym momencie wydawało się nawet, że nieśmiertelne, od lat znane rozrywki przykładowo takie jak granie w planszówki albo karty zupełnie odejdą w niepamięć, szczęśliwie jednak nic takiego się nie wydarzyło.

Współcześnie gry planszowe mają swój wielki powrót, choć do popularności sprzed kilkudziesięciu laty dużo im jeszcze brakuje. Na szczęście wiele osób uświadomiło sobie, że oprócz ekranów są również inne sposoby na wspólną zabawę, i ludzie zaczęli z powrotem grać w tradycyjne gry planszowe.

Z pewnością duży wpływ na to miały najnowsze gry, które zaczęły się coraz częściej pojawiać w sprzedaży. Obecnie gry planszowe to nie tylko tradycyjny chińczyk czy warcaby, choć i w nie wielu ludzi lubi sobie pograć, ale zaawansowane i niezwykle pomysłowe produkcje, które mogą dostarczyć czasami wielu godzin doskonałej rozrywki i zabawy.

Bardzo pozytywnym zjawiskiem jest również to, że w wielu rodzinach do planszówek zasiada także młodzież i dzieci. Młodzi ludzie uczą się dzięki temu, że nawet nie patrząc w ekran można się świetnie bawić i spędzić miło czas wspólnie z najbliższymi. A właśnie to, że przy graniu w planszówki można spędzić wspólnie czas z przyjaciółmi czy rodziną jest ich największą zaletą.