Co ciekawego może zaproponować Łódź wszystkim, którzy odwiedzają to miasto, gdzie można tam zrobić najlepsze zakupy.

Jednym z większych miejscowości w naszym kraju jest Łódź, i chociaż nie może pochwalić się tak bogatą historią jak Kraków, Warszawa czy Poznań, to sporo jednak może zaoferować. W rzeczywistości prawdziwa historia tego miasta rozpoczyna się w dziewiętnastym wieku, kiedy to zdecydowano że miasto to zostanie stolicą przemysłu i fabryk. Przez długie lata Łódź przede wszystkim kojarzono z włókienniczym przemysłem, jaki nadal dobrze się tam miewa, lecz oprócz tego w Łodzi funkcjonują nowoczesne wytwórnie komputerów i sprzętu AGD.

Zakupy w sieci

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętać też trzeba, że w mieście tym jest zlokalizowane jedno z najbardziej rozbudowanych w naszym kraju centrów handlowych, a kolejne od jakiegoś czasu już jest planowane. Wspomnieć też należy o leżącym w pobliżu Tuszynie, który stał się znany w Polsce z ogromnego placu targowego, na którym kupić można w zasadzie wszystko czego się będzie szukać.

Interesujący tekst? Niezmiernie nam miło. Od razu gorąco zapraszamy na naszą następną witrynę, na której znajdziesz masę podobnych tematów.

Dlatego też miasto to coraz częściej gości turystów, którzy je odwiedzają przede wszystkim aby zrobić zakupy – zakupy w Łodzi to przede wszystkim dwie duże handlowe galerie, czyli Manufaktura oraz Galeria Łódzka. Manufaktura jest uznawana za największe centrum rozrygaleria (sprawdź informacje na stronie)andlowe w naszym kraju, wybudowane zostało blisko dekadę temu na obszarze starej fabryki. Całkowita powierzchnia centrum wynosi 27 hektarów, na jakich zlokalizowano centrum rekreacji i rozrywki z kinem i ścianką do wspinania, kompleks kulinarny a także kulturalny – sprawdź koniecznie.

Uzupełnieniem całości jest ogromna przestrzeń do handlu, którą zajmuje blisko trzysta sklepów ze wszystkich branż. Dzięki tak szerokiej propozycji w Manufakturze zakupić można w zasadzie wszystko, co będzie potrzebne. Wielu klientów robi także zakupy w Galerii Łódzkiej, także znajdującej się na terenach pofabrycznych, choć sam budynek jest zupełnie nowy, oddany do użytkowania w roku 2002. Powierzchnia tej galerii to prawie 50 tysięcy metrów kwadratowych, na których funkcjonuje blisko dwieście z wielu różnych branż, banki i oczywiście restauracje, kawiarnie i bary.

Możesz również polubić…