Rozlicz komfortowo pit a przy okazji wesprzyj najbardziej potrzebujących

Liczba osób potrzebujących, jakie czekają na naszą pomoc jest bardzo duża. Nie zapominajmy o nich podczas wypełniania rozliczeń podatkowych. Określenie organizacji lub fundacji nic nas nie kosztuje, a może zdziałać naprawdę bardzo wiele dobrego. Wielość organizacji pożytku publicznego wskazuje na to, jakie głębokie pozostaje morze potrzeb.

Mały podatnik czyli kto?

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Co roku należy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Termin na to zadanie przemija wraz z ostatnim dniem kwietnia. Nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę. Jak przekazać 1% dla opp, czyli organizacji pożytku publicznego? Najbardziej istotnym elementem jest podanie właściwego numeru KRS. To on stanowi podstawę do przekazania środków pieniężnych. Nie musimy nawet znać nazwy stowarzyszenia, któremu zamierzamy pomóc. KRS, czyli Krajowy Rejestr Sądowy, gwarantuje bezproblemowe przekazanie środków. Wypełniając deklarację podatkową należy pamiętać o właściwym wypełnieniu konkretnych rubryk. Zostały one oznaczone numerami: 124 oraz 125. W sytuacji kiedy chcemy wskazać konkretną osobę, należy dodatkowo wypełnić pola oznaczone następującymi numerami: 126, 127 i 128.

Istotną sprawą jest to, aby sprawdzić, czy wskazana przez nas organizacja pożytku publicznego należycie rozlicza się ze swojej działalności. To jej obowiązek. Jeśli nie mamy konkretnej organizacji, a szczególnie mocno chcemy przekazać 1% dla opp, sprawdźmy wykaz, jaki jest ogólnodostępny na stronach internetowych wskazanego ministerstwa. W tym wypadku odwiedźmy stronę www Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. To Urząd Skarbowy przekazuje należne fundusze na konto wskazanych organizacji pożytku publicznego.

Chcesz przeczytać coś podobnie interesującego? Super, ta strona (https://brandgood.com/) z pewnością będzie dla Ciebie użyteczna, gdyż odnajdziesz tam sporo podobnych danych.

Podatnik nie przelewa samodzielnie kwoty 1% podatku! – dowiedz się więcej.

jak obliczyć podatek

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Po co warto pomagać najbiedniejszym i przekazywać 1% dla opp? Przede wszystkim, jeśli posiadamy ku temu okazję, to musimy ją właściwie wykorzystać. Po drugie, nigdy nie wiemy, czy my bądź ktoś z naszych najbliższych nie będzie potrzebował takiej formy wsparcia. Ponoć warto dzielić się bezinteresowną pomocą. Za jej sprawą świat może stać się zbliżony do ideału. Jeśli to my podamy komuś pomocną dłoń, to być może pewnego dnia ktoś tę dłoń wyciągnie do nas. Fundusze są potężnym zastrzykiem gotówki dla tych, których nie stać na drogie leczenie czy utrzymanie. Zdarza się, iż są dla kogoś przysłowiowym być albo nie być. Przekazanie jednego procenta nie wymaga naszego czasu. Nie jest długotrwałe. Dla nas to tylko moment, a dla podopiecznych różnych organizacji to dawka leków, seria rehabilitacji, porcja zupy albo miska karmy (w przypadku schronisk dla zwierząt).

You may also like...