Tagged: psychologia

psychologia

Jak można walczyć z problemem uzależnienia od pracy? Gdzie leży granica pomiędzy byciem pracowitym a pracoholizmem?

Powszechnie wiadomo, że posiadanie pracy to zwyczajna konieczność. Jest nam potrzebna, żeby się utrzymać. Dla wielu osób jest nie tylko źródłem zarabiania pieniędzy, ale też sposobem na podniesienie własnej wartości. Jednakże czasami można nieumiejętnie rozdzielać granicę między obowiązkami w pracy i domem, brać nadgodziny i mieć w głowie tylko to. Co trzeba uczynić, gdy zorientujemy się, iż praca jest głównym celem naszego życia?

Czym charakteryzują się specjalistyczne szkolenia pomocne w życiu zawodowym?

Charakter życia zawodowego wymaga od nas ciągłego doskonalenia, i z tego względu niezwykle istotne jest, aby co jakiś czas decydować się na konkretne szkolenie. W przypadku dużych zakładów pracy na ogół to pracodawca kieruje na szkolenia swoich pracowników, aby tym sposobem wpłynąć na efektywność całego zespołu. Obecnie do dyspozycji mamy niemały wachlarz szkoleń, spośród których każdy może znaleźć coś dla siebie.

Jak podwyższyć umiejętności swoich pracowników?

Porozumiewanie się między ludźmi – na pozór rzecz banalna. Każdy z nas od otwarcia oczu rankiem po wieczorny paciorek wymienia informacje. Od najprostszych powitań w stylu „dobry wieczór”, po złożone informacje dla przykładu na temat swoich uczuć. Robimy to wszystko intuicyjnie, nieomal się nie zastanawiając.

Szkolenia sprzedażowe – czego możesz się na nich nauczyć?

Doświadczenie natomiast dobitnie ujawnia, że wyłączna rekrutacja umiejętnych pracowników nie jest w stanie zagwarantować wyczekiwanych efektów. Dziś trzeba tak wyeksponować produkt, żeby klienci zwrócili uwagę właśnie na naszą markę. Merchandising to metoda mająca przyciągnąć klienta. Kiedy zależy nam na tym, by ekspozycja towaru we wszystkich sklepach na terenie kraju była właściwa musimy zainwestować w przeszkolenie ludzi (szkolenia merchandising).